ثبت سفارش تنها از طریق پیام رسان ایتا به شماره 09034617988 و کلیک روی لینک ادمین ایتا امکان پذیر می باشد.

مشاوره قبل از خرید

فروشگاه اینترنتی
کـــــودک ایرانـــــی

مشاوره قبل از خرید

تأثیر انتخاب رنگ لباس بر رفتار کودک

 

 

 

تاثیر لباس بر رفتار کودک ازلحاظ رنگ، نیز بسیار مهم و جالب است. تنوع رنگی برای کودکان دامنه گسترده‌ای داشته و آن‌ها بسیار بیشتر از بزرگ‌ترها می‌توانند از آن بهره برند. دلیل این تفاوت در انتخاب رنگ‌ها نیز واضح است؛ کودکان دارای روحیه‌ای شاد و پرانرژی هستند و می‌توانند در هر شرایطی لباس‌های شاد را انتخاب کنند. اما با رشد و بزرگ شدن، وابسته به شرایط مختلف مثل محیط کار یا دانشگاه، ممکن است به لباس‌های تیره‌تر نیاز پیدا کنند.

 

تحقیقات نشان داده است که کودکانی که لباس‌های خود را از رنگ‌های سرد مانند آبی یا سبز انتخاب می‌کنند، معمولاً متفکرتر و سنجیده‌تر هستند. رنگ‌های تیره مثل قهوه‌ای و خاکستری نشانگر نگرانی‌ها و ناراحتی‌های درونی کودکان است. انتخاب رنگ قرمز می‌تواند نشانه خصومت یا نیاز به ابراز احساسات و عشق و علاقه ساده و صادقانه را نمایش دهد. رنگ آبی نمایانگر سازگاری، تمایل به اطاعت و کنترل یا سرکوب احساسات است.

 

از سوی دیگر، کودکانی که از لباس‌هایی با رنگ سبز خوششان می‌آید، معمولاً احساسات قوی و آشکاری ندارند. کودکان به‌ندرت به رنگ‌های قهوه‌ای، سیاه یا خاکستری علاقه دارند. انتخاب متداول رنگ قهوه‌ای نمایانگر اعتراض به والدین است و اگر کودک به‌طور مداوم از رنگ سیاه برای نقاشی‌ یا پوشیدن لباس بچگانه استفاده کند، این ممکن است نشانه‌ای از اعتراض، ترس یا اضطراب باشد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه