سفارش آنلاین در سروش ، ایتا ، تلگرام و اینستاگرام

  تلفن های تماس : 09127786408 - 02122471659 

سبد خرید [خالی]

آیا والدین کوتاه قد می‌توانند فرزندی قد بلند داشته باشند؟

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 بله، داشتن فرزند قدبلند برای والدین کوتاه قد امکان‌پذیر است به خصوص اگر کودک خواهر و برادر کوچکتر یا پسرعمو‌های قد بلندتر داشته باشد. علاوه بر این قد کودک توسط DNA والدین و عوامل مختلف دیگر تنظیم می‌شود. برخی از صفات ارثی در نسل‌های مختلف یک خانواده تکرار می‌شوند زیرا ویژگی‌های غالب در طول نسل‌ها تکرار می‌شوند. از سوی دیگر ویژگی‌های کمتر برجسته ممکن است پس از اولین بار برای چندین نسل دوباره ظاهر نشوند. موضوع دیگری که باید در نظر گرفت محیط اطراف و تغذیه کودک در طول رشد است زیرا این موارد نقش مهمی در پیش برد پتانسیل ژنتیکی هر کودک به جلو خواهند داشت. با این حال عوامل بسیار بیشتری نسبت به قد والدین باید در نظر گرفته شود به همین دلیل است که پیش‌بینی اندازه‌گیری دشوار است.

آیا قد بلند بودن فقط یک موضوع ژنتیکی است؟

قد شما حدود 80 درصد تحت تأثیر توالی DNA و جهش‌هایی است که از آن توالی به ارث می‌برید. با این حال اطلاعات کمی در مورد اینکه کدام ژن‌ها بر قد تأثیر می‌گذارند و برای تأثیرگذاری بر قد ما چه می‌کنند شناخته شده است. کوتاهی قد یکی از جهش‌های ژنتیکی نادری است که باعث آکندروپلازی می‌شود وضعیتی که با جهشی مشخص می‌شود که باعث کوتاهی قد می‌شود. بیش از 700 تنوع ژنی یافت شده است اگرچه بسیاری از آن‌ها تأثیر کمی بر قد دارند.

 

چه چیزی بر قد شما تأثیر می‌گذارد؟

همانطور که همه می‌دانند جهش رشد در دوران نوجوانی رایج است. بنابراین دریافت انواع خاصی از مواد مغذی که می‌توانند افزایش قد را بدون توجه به ژن‌هایی که از والدینش به ارث می‌برند در این دوره از زندگی به دست آورند. همانطور که قبلاً گفته شد تنها حدود 80 درصد از قد یک فرد توسط ژن‌های آن‌ها کنترل می‌شود. کلسیم و مواد مغذی که به بهبود جذب کلسیم کمک می‌کنند مانند پتاسیم، منیزیم و ویتأمین D، از افزایش قد عالی حمایت می‌کنند. با این حال مردم کمتر از اهمیت آن برای ساختن استخوان‌های قوی‌تر و رشد طولانی‌تر آگاه هستند.

به نظر شما قد فرزندتان چقدر خواهد بود؟

به نظر می‌رسد قد یک فرد در خانواده‌ها باشد و اکثر افراد در یک خانواده خاص با همان سرعت رشد می‌کنند و به ارتفاعات مشابهی می‌رسند.

چرا بچه‌ها اینقدر کوچک هستند؟

کوتاهی قد می‌تواند ناشی از عوامل مختلفی باشد که با هیچ اختلال شناخته شده‌ای مرتبط نیستند. علاوه بر این برخی از اختلالات ژنتیکی بر رشد و بلوغ تأثیر می‌گذارد (کودک در کودکی کوتاه قد است اما در بزرگسالی قد بلند خواهد بود).

چه زمانی کودک به طور غیرعادی کوتاه و سالم می‌شود؟

یک بیماری ژنتیکی که رشد یا بلوغ را به تأخیر می‌اندازد کوتاهی قد در خانواده است. اگرچه کودک در بیشتر دوران کودکی کوتاه قد است اما زمانی که بالغ می‌شود در محدوده قد طبیعی قرار می‌گیرد.

 

خواندن 15 دفعه

فروشگاه پوشاک کودک ایرانی در سال 1395 فعالیت خود را در عرصه فضای مجازی آغاز نمود. پس از گذشت یک سال از فعالیت خود با جذب بیش از 70 هزار عضو اینستاگرام ثابت گردید که بهترین ها را جمع آوری نموده است. فروشگاه (پوشاک کودک ایرانی) با عرضه مستقیم برترین برندهای ایرانی در زمینه پوشاک نوزاد ، کودک ، نوجوان این امکان را فراهم آورده است ، ایرانیان می توانند با افتخار از جنس ایرانی با کیفیت استفاده کنند. برندهایی همچون نیلی ، آدمک ، بی بیبی ، رابو ، ادامه ...

شماره تماس :02122471659 -09127786408

شماره جهت سفارش آنلاین در سروش،ایتا و تلگرام :

                          09034617988

کودک ایرانی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

              

تمامی حقوق سایت متعلق به فروشگاه کودک ایرانی می باشد . | طراحی سایت و سئو : وب نگاران پارسه

Please publish modules in offcanvas position.