سفارش آنلاین در سروش ، ایتا ، تلگرام و اینستاگرام

  تلفن های تماس : 09127786408 - 02122471659 

سبد خرید [خالی]

توده ها سینه چیست؟

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

توده پستان یک تورم موضعی ، برآمدگی یا برجستگی در پستان است که با بافت پستان اطراف آن یا بافت پستان در همان منطقه از پستان دیگر متفاوت است.

دلایل مختلفی وجود دارد که باعث ایجاد توده های پستان می شود. بیشتر توده ها سرطانی نیستند و هیچ خطری ندارند. علل آن شامل عفونت، تروما، فیبروآدنوم، کیست، نکروز چربی یا پستانهای فیبروکیستیک است. توده های پستان ممکن است در مردان و زنان ایجاد شود، اما در زنان بسیار بیشتر است. فردی که توده پستان را تشخیص می دهد باید در اسرع وقت ارزیابی شود.

به چه علت توده پستان به وجود می آید؟

پستان از انواع مختلف بافت تشکیل شده است. دو نوع اصلی عبارتند از غدد شیر ، جایی که شیر تولید می شود و مجاری شیر یا لوله هایی برای عبور شیر از طریق آن برای رسیدن به نوک سینه. ترکیب بافت پستان بسته به عملکرد می تواند متفاوت باشد. به عنوان مثال، هنگامی که یک زن شیرده است، پستان او تغییر می کند. آنها متفاوت به نظر می رسند. پستان همچنین شامل بافت پیوندی فیبری، بافت چربی، اعصاب، رگ های خونی و غدد لنفاوی است. هر قسمت از پستان می تواند به روش های مختلف نسبت به تغییرات شیمیایی بدن واکنش نشان دهد. این تغییرات بر احساسات و بافت پستان تأثیر می گذارد و می تواند بر ایجاد توده های پستان تأثیر بگذارد.

 
انواع توده های غیر سرطان چیست؟

1- کیست پستان:

کیست پستان کیسه ای خوش خیم یا غیر سرطانی است که شامل تجمع مایعات در پستان است. معمولاً در زیر پوست احساس صافی و لاستیکی شدن می شود. برخی کیست های پستان ممکن است بدون درد باشند، در حالی که برخی دیگر کاملاً دردناک هستند. کیست پستان در زنان بالای 50 سال نادر است. مشخص نیست که چه عواملی باعث ایجاد کیست پستان می شوند، اما ممکن است در پاسخ به هورمون های مربوط به قاعدگی ایجاد شوند. اندازه کیست ها می تواند از بسیار کوچک باشد ، فقط در اسکن اولتراسوند قابل مشاهده است ، تا 2.5 تا 5 سانتی متر. کیست های بزرگ می توانند به بافت های دیگر فشار وارد کنند و این می تواند ناراحت کننده باشد. در صورت مسدود شدن مجاری غدد چربی یا چربی ، ممکن است کیست چربی ایجاد شود. کیسه بسته یا کیست ممکن است در زیر پوست ایجاد شود. اینها ممکن است در اثر آسیب یا تحریک هورمون بزرگتر شوند. کیست های چربی معمولاً نیازی به درمان ندارند، اما در صورت دردناک یا آزار دهنده بودن می توانند از بین بروند.

2- آبسه:

آبسه ها گاهی در پستان ایجاد می شوند و می توانند دردناک باشند. آنها غیرسرطانی هستند و معمولاً توسط باکتری ایجاد می شوند. پوست اطراف پستان می تواند قرمز شود و احساس گرما کند. زنانی که شیر می خورند بیشتر دچار آبسه پستان می شوند.

3- آدنوم:

آدنوم رشد غیر طبیعی بافت غده ای در پستان است. فیبروآدنوما رایج ترین نوع آدنوم در پستان است و تمایل دارد زنان زیر 30 سال را تحت تأثیر قرار دهد، اما ممکن است در زنان مسن نیز وجود داشته باشد. آنها 50 درصد منبع بیوپسی سینه را تشکیل می دهند، اما معمولاً سرطانی نمی شوند و غالباً خود به خود از بین می روند. فیبروآدنوما به طور کلی گرد و محکم و دارای مرزهای صاف است.

4- پاپیلوم داخل حفره ای:

پاپیلومای داخل حفره ایی رشد زگیل مانند است که در مجاری پستان ایجاد می شود. آنها تمایل به توسعه در زیر نوک پستان دارند. گاهی اوقات ترشحات خونی وجود دارد. زنان جوان تر رشد چندگانه دارند ، در حالی که زنان نزدیک به یائسگی معمولاً فقط یک رشد دارند.

5- نکروز چربی و لیپوماتیک:

اگر بافت چربی در پستان آسیب دیده یا شکسته شود ، ممکن است نکروز چربی ایجاد شود. توده های غیرسرطانی می توانند در پستان ایجاد شوند. ممکن است دردناک باشند. ممکن است ترشحات نوک پستان و فرورفتگی پوست روی توده وجود داشته باشد.

خواندن 37 دفعه

فروشگاه پوشاک کودک ایرانی در سال 1395 فعالیت خود را در عرصه فضای مجازی آغاز نمود. پس از گذشت یک سال از فعالیت خود با جذب بیش از 70 هزار عضو اینستاگرام ثابت گردید که بهترین ها را جمع آوری نموده است. فروشگاه (پوشاک کودک ایرانی) با عرضه مستقیم برترین برندهای ایرانی در زمینه پوشاک نوزاد ، کودک ، نوجوان این امکان را فراهم آورده است ، ایرانیان می توانند با افتخار از جنس ایرانی با کیفیت استفاده کنند. برندهایی همچون نیلی ، آدمک ، بی بیبی ، رابو ، ادامه ...

شماره تماس :02122471659 -09127786408

شماره جهت سفارش آنلاین در سروش،ایتا و تلگرام :

                          09034617988

کودک ایرانی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

              

تمامی حقوق سایت متعلق به فروشگاه کودک ایرانی می باشد . | طراحی سایت و سئو : وب نگاران پارسه

Please publish modules in offcanvas position.