سفارش آنلاین در سروش ، ایتا ، تلگرام و اینستاگرام

  تلفن های تماس : 09127786408 - 02122471659 

سبد خرید [خالی]

توصیه‌های قبل و بعد از شیردهی در طب سنتی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

شیر دادن به نوزاد هم مثل هر کار دیگری نیاز به آمادگی دارد. این کار هم مانند هر کار دیگر اگر بدون آمادگی انجام شود می‌تواند به خصوص برای نوزاد مشکلاتی ایجاد کند. مجموعه این نکات برای آماده شدن مادر و نوزاد شامل شرایط زمانی و مکانی و وضعیت قرار گرفتن آن دو است. رعایت توصیه‌های طب ایرانی به شما کمک می‌کند بتوانید شیردهی بهتری داشته باشید تا فرزندتان هم رشد و آرامش بیشتری داشته باشد.
توصیه‌هایی برای شیردهی:

    بهتر است زمانی به فرزندتان شیر بدهید که گرسنه است و بدنش به آن نیاز دارد. شیر دادن به نوزاد بدون اینکه گرسنه باشد، موجب انباشتگی مواد یا به اصطلاح "امتلا" در بدن او می‌شود که مضر است و مشکلات متعدد دیگری به دنبال دارد. بسیاری از مادران کم تجربه نمی‌دانند چطور تشخیص بدهند که چه زمانی بچه شیر می‌خواهد. نوزاد گرسنه دستش را به سمت دهان می‌برد و یا سرش را با دهان باز به این طرف و آن طرف می‌برد تا سینه مادر را پیدا کند. گریه نوزاد و حرکات دست و پای او نیز یکی دیگر از نشانه‌های گرسنگی است. البته ممکن است گریه نوزاد علل دیگری مانند دل درد هم داشته باشد. اما گریه ناشی از گرسنگی معمولا ناگهانی است و با بغل کردن نوزاد و شیر دادن به او آرام می‌شود. اما بهتر است تا کودک شروع به گریه می‌کند، به او شیر ندهید به خصوص اگر زمان کمی از شیردهی قبلی گذشته است. بد نیست بدانید به اعتقاد حکمای طب سنتی، گریه کودک قبل از شیر خوردن برای او مفید است و به آماده شدن او برای شیر خوردن کمک می‌کند. وقتی نوزاد سیر شد، دست از شیر خوردن می‌کشد. اگر هنوز گرسنه بود می‌توانید بعد از آروغ زدن از سینه دیگر شیر بخورد. اگر می‌بینید که با شیردادن فرزندتان آرام نمی‌شود، به زور به او شیر ندهید. شیر دادن درد او را بدتر می‌کند زیرا در این شرایط معمولا درد شکم باعث آزار او شده و بهتر است او را عمودی بغل کرده و با حفظ آرامش خودتان، کمکش کنید تا باد گلو بزند.

 

    نوزاد در زمان شیر خوردن باید هوشیار باشد. شیردادن به نوزاد خواب آلود توصیه نمی‌شود. گاهی بدون پوشش نگه داشتن بدن نوزاد و تماس بدنش با بدن مادر به بیدار نگه داشتن او و همچنین تماس جسمی و روانی بیشتر با مادر کمک می‌کند. معمولا بعد از ظهر چربی بیشتری در شیر وجود دارد که می‌تواند انرژی بیشتری برای نوزاد تامین کند.

 

    بهتر است هر صبح کمی از شیر را دوشیده و دور بریزید. این کار بخصوص در زمانی که شیر مادر کیفیت خوبی نداشته باشد، مهم تر است. سپس با آب گرم دوش بگیرید و کمی دست و پا و سینه را ماساژ دهید. این ماساژ می‌تواند به زیاد شدن شیر شما کمک کند. بعد یک صبحانه مناسب میل کنید و به فرزندتان شیر بدهید.

 

    در زمان شیر دادن داشتن آرامش ذهنی وجسمی یادتان نرود. بهتر است فکر و ذهنتان را بر فرزندتان متمرکز کنید. قدر این لحظات را بدانید و از اینکه خداوند چنین نعمتی را به شما ارزانی کرده شکرگزار باشید. همین تمرکز به شما کمک می‌کند که بتوانید شیر بیشتر و بهتری برای فرزندتان داشته باشید.

 

    از هر دو طرف به کودک شیر بدهید تا هم شیر بیشتری به کودک برسد و هم تولید شیر در هر دو سینه یکسان تحریک شود. لازم نیست سینه را به زور از دهان نوزاد بیرون بکشید. این کار فرزندتان را دچار استرس کرده و آرامش او را به هم می‌زند. می‌توانید شیر دهی با سینه مقابل را به بعد از باد گلو زدن نوزاد موکول کنید.

 

    بعد از شیردهی و گرفتن باد گلو، بهتر است نوزاد بخوابد. در شیرخواران چون هنوز دستگاه گوارش تکامل پیدا نکرده، هضم ضعیف است و خوابیدن به سبک شدن معده و روند هضم شیر کمک می‌کند. معمولا وقتی نوزاد از خواب بیدار می‌شود، نیاز به شیر دارد. ممکن است این نیاز او برای رفع گرسنگی نباشد، بنابر این شیر زیادی نخورد. اما همین شیر خوردن کوتاه به رفع تشنگی و سرحال شدن او کمک می‌کند.

 

    شرایط قرار گرفتن بدن مادر و نوزاد نسبت به هم در زمان شیر خوردن هم مهم است. این موضوع کمی مفصل تر است و نیاز به پرداختن جداگانه دارد. فقط به این نکته اشاره می کنیم که وضعیت نشسته بهتر از خوابیده است.

خواندن 191 دفعه

فروشگاه پوشاک کودک ایرانی در سال 1395 فعالیت خود را در عرصه فضای مجازی آغاز نمود. پس از گذشت یک سال از فعالیت خود با جذب بیش از 70 هزار عضو اینستاگرام ثابت گردید که بهترین ها را جمع آوری نموده است. فروشگاه (پوشاک کودک ایرانی) با عرضه مستقیم برترین برندهای ایرانی در زمینه پوشاک نوزاد ، کودک ، نوجوان این امکان را فراهم آورده است ، ایرانیان می توانند با افتخار از جنس ایرانی با کیفیت استفاده کنند. برندهایی همچون نیلی ، آدمک ، بی بیبی ، رابو ، ادامه ...

شماره تماس :02122471659 -09127786408

شماره جهت سفارش آنلاین در سروش،ایتا و تلگرام :

                          09034617988

کودک ایرانی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

              

تمامی حقوق سایت متعلق به فروشگاه کودک ایرانی می باشد . | طراحی سایت و سئو : وب نگاران پارسه

Please publish modules in offcanvas position.